Jdi na obsah Jdi na menu
 


Planetárium Morávia

26. 3. 2018

Planetárium v Chrastavě

Slyšeli jste, že na Ovčí hoře se staví kopule na pozorování hvězd…..že by soudruzi z NDR udělali chybu?

Ne nebojte, to už dnešní možnosti jsou tak neomezené, že hvězdy přijedou až k vám J

Kolegyně vychovatelky z Bételu se nám ozvaly s nabídkou, zda-li nechceme vyplnit časovou mezeru jimi objednaného projektu a s našimi dětmi shlédnout speciální program mobilního planetária Morava. Tímto jim děkujeme J

Po pročtení zajímavé a pestré nabídky neziskové organizace nás velice zajímalo co to vlastně bude a jestli pohádky o hvězdné obloze budou nějakým užitečným přínosem i pro tak zdánlivě malé pozorovatele jako jsou prvňáci.

Vybrali jsme z mnoha nabízených film s názvem POLARIS určený právě menším dětem. V současnosti nejúspěšnější film světových planetárií. Příběh vypráví o setkání polárního medvěda a zcestovalého zvídavého tučňáka. Tím odstartuje jejich velké dobrodružství, ve kterém společnými silami přestaví starou ponorku na vesmírný koráb, v němž poletí do vesmíru, kde zažijí stav beztíže, zjišťují, jak se Země pohybuje a prozkoumají prstence Saturnu.

Po skončení lektor zodpověděl dotazy k filmu a na závěr se ještě dozvěděli, jak se na nebe dostalo souhvězdí Malá a Velká Medvědice.

Děkujeme za příjemně strávené chvíle „pod hvězdami“ …….

Hela Šťastná

Fotografie z akce:

https://hela-85.rajce.idnes.cz/Planetarium_Morava_21.3.2018/