Jdi na obsah Jdi na menu
 


Družinové putování Ještědským lesem, když smích si odtud nesem

21. 1. 2020

Rok 2020 jsme započali naučnou a prožitkovou stezkou v lesích pod Ještědem. Trasa je poněkud jiná než všechny ostatní, co jsme prozatím navštívili, jelikož na tvorbě této se podíleli děti, rodiče, učitelky a mnoho dalších z liberecké Ostašovské školy. Má se líbit hlavně těm nejmenším, proto zde najdou různé malůvky a dřevěné předměty na hraní. Zároveň se seznámí hravou formou s lesním životem. Budiž všem cestovatelům dobrým příkladem a klobouk dolů jim.

Dlouho jsme se rozhodovali zda-li jít z kopce či do kopce, nakonec jsme vybrali cestu z Výpřeže, abychom měli dost času prozkoumat všechny naučné tabule, a že jich není málo – vytvořeno je 16 zastavení. Návštěvníci poznávají stopy zvířat, rostliny, nerosty a horniny v okolí Liberce, houby, které se sbírají, rozdíl mezi rohy a parohy, pestrobarevná motýlí křídla, kde hnízdí ptáci, potravní řetězce, v neposlední řadě nápaditou básničku o studánce a mnoho dalších.

 

Stezka bude v budoucnu rozšiřována, přibýt by měla tělocvična v přírodě a různé prolézačky a dřevěné nářadí. Pokud toto vyjde, rozhodně jsme připraveni na další výlet!

Maruška, Alice, Pája, Simča a Hela

 

Fotografie z akce: NS Hravé putování Ještědský lesem